Chcete ovlivnit vítěze MTV Europe Music Awards? Hlasování je otevřeno.

Daft Punk Daft Punk

Srpen patřil cenám MTV za nejlepší videoklipy, 10. listopadu se dozvíme, kdo získá letos ocenění na MTV Europe Music Awards. Hlasovat může i široká veřejnost. Slavnostní předávání se bude konat v Amsterdamu.

Mezi nominovanými písněmi najdete například Get Lucky od Daft Punk, Diamonds od Rihanny nebo Blurred Lines Robina Thickeho, v popu můžete vybírat ze sestavy Justin Bieber, One Direction, Taylor Swift, Miley Cyrus a Katy Perry, do kategorie Rock pronikli Black Sabbath, Queens Of The Stone Age, Kings of Leon, Green Day a The Killers. Zajímavá je kategorie Alternativa, kde se poperou Arctic Monkeys a Franz Ferdinand se 30 Seconds To Mars nebo Paramore.

Mezi ženami kromě některých již zmíněných popových div má želízko v ohni Lady Gaga, mezi muži oba Justinové (Bieber a Timberlake), Eminem, Jay Z a Bruno Mars. Z nováčků by letos mohli uspět například Bastille nebo Imagine Dragons. Hlasuje se i v kategoriích nejlepší živé vystoupení, nejlepší video či fanoušci, Best Look a žánrech hip hop a elektronika. Best Push, tedy kategorie zaměřená na objevy, dává naděje, mimo jiné, Tomu Odellovi nebo Rudimental. A nakonec můžete vybírat i kapelu, která nejvíce zaujala v pořadu World Stage. Nejvíce nominací, celkem pět, mají letos Justin Timberlake a hip hopeři Macklemore & Ryan Lewis. V těsném závěsu se čtyřmi nominacemi jsou pak Lady Gaga, Miley Cyrus, Robin Thicke a Justin Bieber.

Kompletní přehled nominací a hlasování v hlavních kategoriích najdete na webu MTV Europe.

I letos se budou předávat ceny v regionálních kategoriích, nominace na Best Czech And Slovak Act mají stejně jako loni Ben Cristovao a Celeste Buckingham, dále Charlie Straight, Ektor a Peter Bič Project. Hlasovat pro české nebo slovenské zástupce můžete zde.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.