Žánrové ceny Anděl opanovali Kalle či Subject Lost

Kalle, foto Andrea Petrovičová Kallefoto: Andrea Petrovičová

Kalle se dočkali. Když neproměnili přestřelku nominací od alternativní Vinyly či Apolla, odnáší si za debutové Live in the Room žánrovou cenu Anděl v kategorii alternativní hudby. V oblasti elektronické hudby porotu uhranul ostravský producent Subject Lost s jeho vesmírným putováním Expo Nova. Další kategorie výčtem: v hip hopu učaroval Smack, metalem řízne Asmodeus a punk rozčísne Hanba, jazzem unese Jaromír Honzák, nejlepší folk lze slyšet tradičně od Bratrů Ebenů.

Jsem rád, že se podařilo dohodnout s ČT art odvysílání záznamu z předávání žánrových cen na 15. dubna večer, tedy den před vyhlášením velkých Andělů,“ podotkl pro Lidové noviny za organizátory Jaroslav Špulák.

Žánrové ceny Anděl, které mají v rukou na slovo vzatí odborníci, předcházejí hlavní ceny. Letos vycházejí na 16. dubna, nedočkaví už mohou odpočítávat a procházet si nominace.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.