Chief Bromden hledají svobodný cit v brutálním světě bezmoci a zmaru

Chief Bromden hledají svobodný cit v brutálním světě bezmoci a zmaru foto: Romana Kovacs

Žánrově neuchopitelní Chief Bromden, v nichž se sešli hudebníci z Brna, Nového Boru a Slovácka, přichází po téměř dvou letech od posledního vydaného EP Noise Forever s novou plnohodnotnou deskou. Od pátku 15. března je venku k poslechu kolekce písní in/tense logic, kterou vypouští label Full Moon Forum.

K albu vznikl také videoklip v režii brněnského experimentálního videomakera Jonáše Svobody doprovázející píseň Velvet Hell. Scénář představuje bezradného antihrdinu, který je nucen věnovat se nejasné a zdánlivě bezpředmětné činnosti. Klip nepřináší rozuzlení, pouze zmar, úzkost a únavu.

Skladba Velvet Hell volně ohledává střípky násilí odehrávajícího se napříč dějinami a v současnosti na globální úrovni. „Česká totalitní zkušenost, probíhající ruská agrese na Ukrajině, protesty v Teheránu nebo palestinsko-izraelský konflikt; vnímavost k těmto událostem se volně propisuje do této písně. Není však politická. Asi nejdůležitější je tam ten kontrast se silným individualistickým citem, který je svobodný a krásný. Určitě je tam obava z nějaké formy pokrytectví v duchu: jak můžeme prožívat svobodnou lásku, opájet se a dělat muziku, když ostatní bojují o holý život? A co zmůžeme? Tyto otázky si asi pokládá každý a vím, že jsem na to hodně myslel, když jsme tuhle píseň s kapelou skládali,“ pojednává o textu zpěvák a kytarista Štěpán Pařízek.

Album obsahuje také dříve vydaný singl Arrow-Impaled či skladbu Venomous Touch, na níž se podílela písničkářka Barbora Hora (whyohwhy). Devítitrackovou nálož zahajuje česky zpívaná eklektická koláž nahraná ve spolupráci s Edovým synem.

Deska in/tense logic vychází kromě digitální verze i v limitované edici 100ks průsvitných zlatých vinylů. Chief Bromden již započali jarní turné, které zahájil koncert v Táboře, následovat bude pražský křest 22.3. v Kasárnách Karlín, kde kapelu doprovodí hosté Edúv syn a Barbora Hora, stejnou sestavu pak uvidí i brněnské publikum 28. 3. v Kabinetu múz. Kapelu bude dále možné naživo zachytit v Ústí nad Labem (spolu s Esazlesa), v Bratislavě (s Obligatne), Žilině (support Deti) a na speciálním koncertě ve Veselí nad Moravou, kde si po roce opět zahrají s The Truth Is Out There a k této sestavě se přidají ještě (téměř) místní The Coffees.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.