Clarinet Factory vydají po sedmi letech album, doprovází je Hidden Orchestra

Clarinet Factory Clarinet Factory Martin Straka

Klarinetový kvartet se stáhl do ústraní jen na oko, mezinárodně ceněný ansámbl Clarinet Factory přijde v březnu s Meadows, na němž se coby hosté podíleli Hidden Orchestra či folklórní soubor Grunik. Sedmé album vyjde po sedmi letech u belgického labelu homerecords.be.

Okolo Clarinet Factory rušno bylo, a tak když Jindřich Pavliš začne mluvit o činnosti své skupiny, vytrhává jen to důležitější. „Mimo jiné jsme složili hudbu k instalaci Modiglianiho pražské výstavy v Obecním domě nebo pro Muzeum Karla Zemana a přijali několik studiových nabídek na spolupráci jako například od Hidden Orchestra, Tata Bojs nebo Václava Neckáře.” Na novém album se čekalo proto, aby skladby byly odzkoušeny živým hraním a aby patřičně dozrály. „To se, myslím, povedlo a nemuseli jsme se ve studiu tolik zabývat skládáním a s tím souvisejícími pokusy a omyly," dodává ke genezi nového alba.

Na tom se podílel také Joe Acheson, zástupce britských Hidden Orchestra, s nímž Clarinet Factory spolupracují déle jak tři roky a na novince je podepsán pod elektronikou a celkovým zvukem čtyř skladeb. „Je velice citlivý, jeho poslední hobby je sbírání zvuků přírody, tzv. field recordings, a to se k myšlence alba a k našim klarinetům nesmírně hodí,” uvádí Pavliš k hlavě Hidden Orchestra, které zastupuje label Denovali, u nás spjatý se jmény jako Floex či Never Sol.  

Meadows reflektuje pojmenování a představuje širou a pestrou škálu hostů, na albu vystupuje i folklórní sbor Grunik z Beskyd či Danko Šoltis z Vertigo Quintet. „Krásným bonusem, který přineslo natáčení v Beskydech, je improvizace Aničky Ficelové na koncovku – lokální píšťalu, která je podobná slovenské fujaře. A nesmím zapomenout na roli Honzy Muchowa, který nám dělal jakési zrcadlo, nebo lépe řečeno muže s názorem, a dával nám užitečné rady a náměty na řešení," uzavírá Pavliš výčet všech zásadních spolutvůrců Meadows. To vyjde 3. března.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.