Colours představují českou hudbu světu, lákají na showcase festival Czech Music Crossroads

DVA, foto Matěj Švarc/Indies Scope Records DVAfoto: Matěj Švarc/Indies Scope Records

Multižánrový festival Colours of Ostrava letos zase o kousek rozšiřuje pole své působnosti. Pro veřejnost, ale hlavně pro zahraniční i domácí hudební odborníky připravil na 16. července showcase festival s názvem Czech Music Crossroads.

Dopoledne a odpoledne ve vítkovickém Gongu proběhne konference s diskuzí o tom, jak si naše hudba stojí v Evropě, jak vypadá středoevropská scéna či co mohou naši hudebníci nabídnout posluchačům za hranicemi.

Večerní program se bude skládat z třicetiminutových koncertů. Mezi nejvhodnější adepty k propagaci české scény byli vybráni Kittchen, DVA, Nylon Jail, Vložte Kočku, Vertigo, Beata Bocek, Bezobratři, Clarinet Factory, Čankišou, Jitka Šuranská a Milokraje s Martou Töpferovou.

Ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová k tomu pro idnes.cz řekla: „Cílem Czech Music Crossroads je především prezentace kvalitní a přesahové domácí hudby na scéně rocku, avantgardy, jazzu, folku a world music před zahraničními odborníky. A tím pomoci její následné širší propagaci a vývozu.“

Účast již přislíbilo několik předních evropských producentů, publicistů a organizátorů hudebních událostí. Pokud se i vy chcete přidat do jejich řad, ke konferenci stačí se zaregistrovat. Vstupenky na koncerty v ceně 100 Kč můžete zakoupit až na místě, tj. v ostravských klubech Cooltour a Marley.

Czech Music Crossroads, Ostrava – různá místa, 16. 7. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.