Cremisi dvakrát živě. V Brně s projekty White Wigwam a Mooncup Accident

Cremisi dvakrát živě. V Brně s projekty White Wigwam a Mooncup Accident

Brněnský Bajkazyl rozjíždí novou sezonu s experimentální elektronikou, noisem a drone music. Italský hudebník Federico Nardela se mihne se svým sólovým projektem Cremisi v Česku, 12. února se zastaví v Brně (13. 2. pak v ostravském antikvariátu a klubu Fiducia). „Jeho hudba je založena na prahu mezi tichem a hlukem, objevuje křehký moment mezi kompletní absencí zvuku a jeho maximální hlasitostí. V této rychlé době, kdy se snažíme o co největší intenzitu všech prožitků, ať už v rovině hudební či sociopolitické, je Cremisi tím, který využívá čekání a pomalosti – nechává čas plynout přirozeně,“ definují organizátoři live set, který můžeme na tomto koncertě očekávat.

Ve stejný večer se v Brně zastaví také Martin Sýkora, který vystupuje jako White Wigwam (dříve působil ve skupinách Kaspar von Urbach nebo Rouilleux), a představí svůj živelný tanec dirigovaný zpoza modulárního syntezátoru. Line-up doplní ještě pražský hudebník a zakladatel labelu Klang-und-Krach Jan Klamm s projektem Mooncup Accident, zaměřeném na manipulaci se sonickými nehodami.

„Zatímco glitch devadesátých let, spojený s laptopovou hudbou, byl založen na estetizaci odpadních zvuků, Mooncup Accident se pomyslně vrací do doby, kdy slovo glitch ještě neoznačovalo nic jiného než poruchu,“ dodávají z Bajkazylu.  

Cremisi + White Wigwam + Mooncup Accident, Brno – Bajkazyl, 12. 2. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.