Czeching 2017 zná nominované, vyhlášení se odehraje na showcase v garážích Českého rozhlasu

Zagami Jericho Zagami Jericho Radek Brázdil

Exportní soutěž Radia Wave startuje svůj další ročník. Pětice tuzemských hudebních publicistů vybrala pět jmen české scény, která se utkají o vstupenku na evropský showcase festival Eurosonic Noorderslag a do dvou zahraničních klubů sítě Liveurope. Nádavkem pak bude tradiční možnost nahrát EP ve studiu Českého rozhlasu zařazení tvorby do databáze Evropské vysílací unie.

Mezi nominovanými tentokrát najdeme gradující post-rockové dálavy Cold Cold Nights, modulární kouzelnictví HRTL, nevyzpytatelný rock’n’roll Lazer Vikinga, producentské vize WLW8 a nekonvenční electropop Zagami Jericho.

Vítěze jako vždy určí hlasování české i zahraniční poroty, pro svého favorita nicméně mohou hlasovat i fanoušci. Vyhlášení opět proběhne na koncertním večeru v garážích Českého rozhlasu, a to 27. září. Vedle pětice nominovaných na něm zahraje i host v podobě výrazné britské DJky Mary Anne Hobbs. Součástí bude též diskusní panel, jehož hlavním tématem bude problematika hudebního exportu. Více informací, včetně medailonů nominované pětice, najdete zde.

Czeching Showcase, Praha – Garáže Českého rozhlasu, 27. 9. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.