Czeching 2020. O místo na ESNS si zahrají Tea Sofia, Bols/slob, JayRõ, Bára Zmeková

Bols/slob Bols/slob Czeching

Czeching 2020 proběhne i přes zavřené hranice, vítěze odhalí minishowcase v Café v lese. Na Radiu Wave odstartoval další ročník projektu Czeching, který představuje českou hudbu zahraničnímu publiku. Mezi nominovanými jsou zpěvačky Bára Zmeková a Tea Sofia, rapper Bols/Slob a kapela JayRõ. Vítěz, jehož vybere mezinárodní porota, získá možnost natočit singl a videoklip, absolvovat workshop s profesionálním coachem a vystoupit na prestižním showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag v Nizozemsku. Všichni nominovaní vystoupí 26. června na akci Czeching Showcase v Café V lese.

Nominaci letos jako představitelka vycházejícího českého popu získala indiepopová zpěvačka se srbsko-litevskými kořeny Tea Sofia. O vítězství bude usilovat i indiefolková písničkářka a skladatelka Bára Zmeková, která na sebe mimo jiné upozornila svými osobitými texty. Mezi nominovanými je jako jedna z nadějných tváří mladé české elektronické scény i talentovaný rapper a producent BoLs/sLoB. Čtveřici pak doplňuje nový objev českého indie a milovníci synťáků a DIY přístupů, kapela JayRõ.

Vítěz, kterého vyberou experti a hudební dramaturgové z rozhlasových stanic jako britské BBC, německý Puls, italské Rai Radio 2, Radio France, rakouské FM4 nebo hudebních festivalů jako Eurosonic Noorderslag či Waves Vienna, opět díky Radiu Wave získá šanci nahrát a vydat singl, natočit videoklip a jeho hudba se dostane do hudební výměny rozhlasů Evropské vysílací unie. S takovou podporou pak vyrazí na největší evropský showcaseový festival Eurosonic Noorderslag a další zahraniční akce. Vítěznou skupinou loňského ročníku se stala viah.

Součástí letošního ročníku bude jako loni také vzdělávací setkání Czeching Skills, organizované za podpory české proexportní kanceláře SoundCzech.

Czeching Minishowcase 2020, Praha – Café V lese, 26. 6. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.