Czeching vyhráli VR/Nobody. Od posluchačů má nejvíc hlasů Aid Kid

Aid Kid Aid Kid Martina Mlčúchová

Český rádiový export bude jako vlajková loď zastupovat pražská dvojice VR/Nobody, rozhodla tak sedmnáctičlenná mezinárodní porota. VR/Nobody vyhráli třetí ročník soutěžě Czeching.

„Český rozhlas umožní vítězi Czechingu natočit EP, které vzápětí poputuje do rádií sdružených v síti EBU (European Broadcasting Union),” uvádí pořadatelé soutěže, kteří výherce vyšlou k 15. lednu na showcase festival Eurosonic Noordeslag. VR/Nobody také budou podpořeni při tvorbě vizuálu a vytvoření koncertní show. Dvojice má za sebou na svůj věk bohaté zkušenosti – zpěvák Václav Rouček už zkoušel s The Designers, Jakub Strach coby DJ NobodyListen se hudbou prakticky uživí.

Debutové album Yet. vzniklo loni v Krkonoších, dostalo světové produkce a světlo světa spatřilo letos na jaře. Nominována byla jako moderní urban music s melancholickou náladu. „Mně osobně hudba pomáhá vypsat se z negativních emocí, z temných věcí, které v sobě mám. Díky tomu se cítím vyrovnaný a usmívám se na ostatní,“ uvedl Rouček pro Český rozhlas.

Cenu posluchačů v soutěži Vote For Your Favourite Czech Song získal Aid Kid, také ten letos debutoval

Loni Czeching vyhráli Wild Tides.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.