Dám si čaj a koncert, prosím. Mandala v říjnu pohostí Hanbu, Kalle a Moin Moin

Kalle Kalle Libor Galia

Kopřivnická čajovna [árt té kafé] Mandala i v říjnu pokračuje ve své trochu jiné kultuře pití čaje. S pravidelností k němu totiž několikrát měsíčně servíruje nějakou tu koncertní laskominu k poslechu i poskoku.

Že si nedovedete v přítmí poklidné čajovny představit punkovou vřavu, zpocená těla a pogo? Názor možná změníte už v sobotu 3. října, kdy do Mandaly přijede Hanba, punková supergroup seskládaná z členů těch nejzajímavějších punkových sebranek z českých klubů. Loňské album Silou kovadliny, sotva dvacetiminutová intenzivní salva nekompromisních postojů a melodií, oslovilo ve velkém, dokonce i ty, kteří se punkové a HC scéně vyhýbají obloukem. Aby toho punku nebylo málo, představí se ten večer i Refractory Obdurate. Pozor! Mandala není nafukovací, a tak pojme maximálně 70 skotačících.

O poznání klidněji bude 16. října, koncentrovaná intenzita se však nezmění. Silný dvojblok Kalle Moin Moin slibuje příjemný páteční dýchánek s tím nejzajímavějším z českého netuctového diy songwritingu. Uhrančivý minimalistický slowcore a podmanivá tíživost temných pokojů na straně jedné, weird-folková one-woman show a krystalické lo-fi lesní dívčí, která si s sebou čerstvě přiveze fůru inspirace z islandských končin, na straně druhé.

[árt té kafé] Mandala, Kopřivnice – program: 

03/10 Hanba + Refractory Obdurate

16/10 Kalle + Moin Moin

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.