Dead Collective projede Českem a Slovenskem

Dead Collective Dead Collective

Zpoza česko-německých hranic vyrazí Deaths do Prahy, aby zde přibrali své bratry, někdejší spoluhráče dnes vystupující jako MAYEN, a Tomáše Havlena alias Murder Bear Doug. Na elektronickou hudbou nasáklé večírky pro otrlé éteriky láká šestici velkých českých a slovenských měst volná smyčka.

Havlen se po dočasném rozpadu projektu Post-hudba, v níž vystupoval jako melodický atašé k veršům Dominga (ten v mezičase buduje Děti mezi reprákama), představí se sólovým r'n'b projektem Murder Bear Doug. Jeho vizi podlých beatů lze vyposlechnout níže, na Soundcloudu jde přitom o zatím jedinou vypuštěnou skladbu, byť se už proslýchá, že debut lze očekávat v půlce tohoto roku.

MAYEN je původně one man show projekt pražského muzikanta Lukáše Vydry, někdejšího kytaristy Deaths, představujícího ve svém sólovém projektu českou verzi zasněného surf popu. Obsazení kapely prošlo zásadním vývojem. „Po přibrání druhého kytaristy Lukáš Klavrzy, bubeníka Šimona Štrby, a baskytaristy Josefa Hradílka se z MAYEN stala regulérní živá kapela, která dodala Vydrovým písničkám nový a dynamičtější rozměr,“ uvádí se v doprovodné zprávě. Také oni chystají co nevidět vydat nový materiál, z něhož na turné jistě mnoho dojde.

Samotné hvězdy večera, blogosférou milované a námi opěvované Deaths nejspíš netřeba představovat. Skupina kolem Igora Brusa tajně přešlapuje kolem své věštěné naděje a napíná „jen“ dvěma skladbami, co mezitím mají vyjít jako sedmipalcový vinyl u londýnského labelu Love by Mistake. Lonewolves jsme zařadili do naší rubriky nejlepších skladeb za rok 2014.

Dead Collective na turné:

19/01 Praha, café V lese

20/01 Plzeň, Papírna

21/01 Bratislava, Subclub

22/01 Brno, Kabinet Múz

23/01 Košice, Tabačka

24/01 Trenčín, Lúč

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.