Debut Awali je poklonou všem náladám a spontanním nápadům

Awali Awali

Když jsme o Awali psali posledně, netušili jsme, že debutové album klepe na dveře. Zastavení času tak proběhlo téměř doslova, když se představil první regulérní klip, vzápětí přišlo Between Significant.

Dvanáctimístné album se nabízí k poslechu i ke stažení od 25. února za částku, již si určí sám posluchač. Jde přitom o počin na české scéně neordinérní, připomene se u nás ne tolik akcentovaná poloha novodobé klasiky anebo střizlivěji minimalistická elektronika, triphop, jímž se jen místy ozve křehký hlas Tamary Schmidt. Between Significant zkrášlila kromě zpěvu také klavírem, přičemž jde o výtvor upředený v Praze, ruku v ruce s Aitcherem Clarkem a jeho syntetizátory.

Koncept alba spočívá v uchopení jedné nálady, která je během jednoho dne tematizována. „Každá jedna skladba vznikla v rozmezí 24 hodin, reflektuje tedy posun výzvy, pocitů, překážek a inspirací, které nás obklopují každý den,“ uvádí skupina, zatímco podotýká, že výsledek se posouval ve finišovací linii už jen lehce. Jelikož Awali vytahují z šuplíků jednu skladbu za druhou, už nyní lze slyšet, že další album přijde již 30. června.

Debut pražské skupiny si můžete poslechnout, potažmo zakoupit prostřednictvím Bandcampu.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.