Deerhoof s OTK v Praze zaženou mrazy, utnou leden

Deerhoof Deerhoof

Progresivní pop – jiným termínem snad ani kvartet Deerhoof, pendlující mezi Novým Mexikem, Oregonem a New Yorkem popsat nelze. Za dvacet let své existence toho stihli fúru: se skupinami jako Xiu Xiu či Lightning Bolt formovali americkou noisovou scénu, patřili ke stěžejním kapelám legendárního vydavatelství Kill Rock Stars a byli součástí festivalu a vydavatelství ATP. Nyní se jejich bázlivá očista, noise míchaný popem, který upomíná na éru nonšalantního Gainsbourga, opět nabízí Praze.

Ve své tvorbě neustále posouvají žánr a byť se pohybují na ostří popu, jejich hudbě nelze upřít až monstrózní rozpětí a experimentální náturu,” uvádí průvodní zpráva ke koncertu, který se odehraje v útrobách smíchovského klubu Underdogs' Ballroom. „Do Prahy přijedou s novou deskou The Magic, která se zvukově vrací k jejich starším počinům jako Milk Man nebo Holypaws a vzývá starý dobrý kytarový zvuk. Ostatně některé skladby na The Magic patří mezi nepoužité nahrávky, které měly původně spadat do repertoáru fiktivní kapely Nasty Bits ze seriálu Vinyl.

Jejich doprovodem bude obdobně hravá, leč řemeslně mistrná tvorba OTK. „Pamětníci si tuhle pražskou legendu vybaví jako předkapelu Deerhoof na jejich prvním pražském koncertě,” připomínají pořadatelé večer roku 2008 a dodávají, že do třetice se tentokrát na místě představí ještě India: „instrumentální trio, které svým zvukem upomene jak na sedmdesátkový deutche kraut rock i pozdní britský shoagazer”, navíc s novým albem. Měsíci lednu v Praze snáze přítrž neučiníte.

Deerhoof + OTK + India, Praha – Underdogs' Ballroom, 31. 1. 17

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.