Distant sessions Václava Havelky, tentokrát s Beatou Hlavenkovou

Distant Sessions For The Covid-19 Times Václava Havelky Distant Sessions For The Covid-19 Times Václava Havelky

Distant sessions v dobách covidu-19. Série Václava Havelky představuje akustické coververze. Za loňský rok jich bylo 35, jen za leden v novém roce přibylo dalších deset. Hraje doma, v přírodě, sám, jako Sun+Dead anebo s Andreou Knotkovou. 

Zatímco jiní streamovali, Please the Trees se odmlčeli. Jejich frontman se vydal cestou odhalení svých inspirací. „Chtěl jsem si složit mozaiku inspirací. Pro vlastní radost a také pro hledání osobní a umělecké celistvosti ve chvíli, kdy přestalo být možné hrát živě. Šlo mi o to spojit se autenticky s lidmi ve chvíli, kdy je to možné jen přes internet,” řekl Havelka pro Respekt. „Snažil jsem se nepodlehnout dojmu, kdy se všichni chtěli držet zuby nehty zajetých způsobů a chtěli je hrnout dál. Přišlo mi to jako nesmyslný boj s přírodou,” dodává Havelka.

Distant Sessions For The Covid-19 Times jsou vedle záznamů dřívějších koncertů k dispozici na kanálu Please the Trees. Eklektický seznam vzdává hold jménům jako Current 93, Devendra Banhart, The Red House Painters anebo Wilco, v nejnovějším příspěvku došlo na Antony And The Johnsons.

Jde o unikátní spojení s Beatou Hlavenkovou a Michalem Nejtkem. „Šlo o velmi spontánní moment v rámci mé produkční práce v pražském Divadle Archa na novém projektu Piano Babylon. Skladba byla nahrána bez zkoušení,” uvádí k pozadí nahrávání Another World jedné z jeho vůbec nejoblíbenějších umělkyň Anohni (dříve Antony And The Johnsons).

Obzvlášť dojemné (klip z titulní fotky) je neposledně zpracování Neutral Milk Hotel.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.