Divadlo Archa zažije tribute koncert pro Filipa Topola

Filip Topol/Psí vojáci, foto Láďa Řehounek Filip Topol/Psí vojácifoto: Láďa Řehounek

Dvanáctého června by Filip Topol oslavil 50. narozeniny. Při té příležitosti se v Divadle Archa sejde na patnáct kapel a kulatiny zpěváka Psích vojáků uctí postmortem narozeninovou akcí.

Vzpomínat dorazí hudebníci několika generací – s materiálem svým i Topolovým zahrají např. Plastic People of the Universe, Krch-off, Zuby nehty, Květy, Houpací koně, Mucha, již titulovaní aktualizátoři skladeb Psích vojáků, duo Tvrdý/Havelka, a mnoho dalších. Pokřtěna navíc bude nahrávka z loňského koncertu z Lucerna Music Baru, kde se muzikanti sešli na upomínku prvního roku od Topolovy smrti. Vstupenky do Archy pořídíte za 380 Kč.

Filip Topol, bratr spisovatele Jáchyma Topola a syn dramatika Josefa Topola, svět opustil po vleklých zdravotních komplikacích 19. června 2013.

Sbohem a řetězec „50”, Praha – Divadlo Archa, 12. 6. 15

Podobných tribute projektů, které spojují generace, se vůbec v poslední době v Česku urodilo hned několik – Jiná doba Jana Buriana či vznikající poklona Vladimíru Mišíkovi.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.