DIV I DED se vrací s novým singlem

Divided Divided Jan Hejl

O frýdecko-místecké shoegazové kapele DIV I DED se v poslední době mluvilo především ve spojení s nadměrným počtem výměn zpěvaček (od debutu Born to Sleep se vystřídaly hned 3), nicméně nyní to vypadá, že se podoba kapely kolem Filipa Helštýna znovu ustálila. Skupinu teď tvoří bývalí spoluhráči ze zaniklých Saturn United, zpěvačka Veronika Janošková a basák Vojtěch Cígler, na bicí je pak doplňuje Jakub Zháňal (např. Acute Dose).

DIV I DED se nyní vrací se singlem Open the Door, který je předzvěstí druhotiny, která vyjde letos. „Druhá deska bude víc pozitivní a rozmanitější. Měla by být hotová někdy na podzim a zahrnuje 10 skladeb,“ popisuje Helštýn. „Většinu hudby nahrávám sám, něco nahrál Vojta na kytaru a na basu. Instrumentální nahrávky pak posílám Verči, která si doma vymyslí melodie zpěvu a následně pak dohraje u mě. Nové texty píšeme všichni,“ osvětluje proces tvorby.

Na desce se objeví také 2 staronové songy z dob Saturn United, i když v podstatně jiném aranžmá. „Myslím, že hudba je dneska už jinde a není to jenom o kytarách,“ dodává Helštýn.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.