Poslechněte si: Oprašování Saturn United, prologu k shoegaze čtveřici Divided

Ještě předtím, než se shoegaze čtveřice Divided vyšvihla do centra pozornosti, tu byli Saturn United. Ryze frýdecko-místecká parta, která měla kromě shoegaze blízko také k post-punku a která stihla ještě předtím, než se nadobro poroučela, vydat desku Neurodistance System.

K tomuto prologu se nyní kytarista Filip Helštýn, mající struny v obou projektech, vrací a představuje Remixed LP. „Bylo mi líto ty songy nechat v původní podobě, tak jsem je ještě upravil, udělal jsem nové mixy a verze. Pessimism jsem upravoval nejvíc, překopal jsem strukturu songu a dohrál i nějáké kytary a zvuky,“ říká a dodává: „Možná některé songy budeme hrát naživo s Divided.“

Skupina, která možná až příliš brzy zahrála svou labutí píseň, se tak alespoň takto posmrtně dočkává pozornosti, jež se jí v průběhu aktivního života nedostalo tolik, kolik by si zasloužila.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.