Na přelomu července a srpna se znovu bude Besedovat u Bigbítu

Beseda u Bigbítu Beseda u Bigbítu

Vinařský kraj opět ožije a na vesnici bude rušno jako ve městě. Přesně uprostřed prázdnin, 31. července a 1. srpna, se totiž v Tasově u Veselí nad Moravou uskuteční další, v pořadí již dvacátý třetí ročník festivalu Beseda u Bigbítu. A dosavadní zveřejněná půlka line-upu svádí...

Fesťák jako prase zatím láká na následující: ze Španělska dorazí nespoutaný hudebně-divadelní ansámbl Seward, z Německa krautrockoví Von Spar, které jsme zachytili na letošních pražských Electronic Beats, ze Srbska post-punkoví Repetitor.

Aby byla naplněna „visegrádská filozofie”, na pódiích se představí také zástupci Polska, Maďarska a Slovenska. Wovoka dá nahlédnout do polské hypnotické interpretace rytmů indiánů a pralesních kmenů, maďarskou jazz-rockovou nespoutanost poodhalí , slovenští bratři pak vyšlou Korben Dallas, Fallgrapp či Monikino Kino.

A v neposlední řadě se můžeme těšit také na to nejlepší z tuzemské klubové nabídky – namátkově na Vložte Kočku, kteří přiletí i s Hedvikou, berlínské krajánky Deaths, shoegaze oprašovače DIV I DED, frýdecko-místecké noisové kousavce Noise Parade, Nod Nod a mnoho dalších.

Váháte-li stále, vězte, že mimo hudbu se bude také, příznačně, besedovat (s hudebními publicisty visegrádské čtyřky) a že lístky stojí příjemných 546 Kč. Slovácko sa neprodraží.

Beseda u Bigbítu, Tasov u Veselí nad Moravou, 31. 7. – 1. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.