Divided vydávají kazetu, dnes ji pokřtí v Praze

České luhy a háje jsou už déle jak rok ponořeny v odstínech shoegaze a lo-fi. Své o tom ví znalci Strangers in the City, Manon Meurt, Kalle,... Z východního koutu republiky dnes vyráží Divided na Prahu, kde pokřtí svůj debut Born To Sleep.

Dvacet let po mezinárodních úspěších Ecstasy of Saint Theresa se znovu vrací na výsluní český shoegaze a v jeho čele aktuálně stojí frýdecko-místečtí DIV I DED,“ volají Dialog Crew, kteří se postarali o vydání limitované série 70 kusů kazet. „Multiinstrumentalista Filip Helštýn a zpěvačka Viktorka Marksová ale rozhodně jen nekopírují někdejší hrdiny indie scény, jejich osobité pojetí shoegaze do sebe vstřebalo i prvky dream popu či lo-fi folku. Skupina vznikla na konci roku 2013 na troskách Saturn United a už na podzim následujícího roku vydala jako free download svůj debut Born To Sleep, který sklidil velmi pozitivní reakce kritiky (nominace Vinyla na objev roku).

Mimo dnešní křest však bude možné skupinu zastihnout i jinde, v Brně, Plzni či Olomouci, kompletní výčet naleznete na stránkách uskupení Dialog Crew. Turné vyvrcholí na Piper Records Night, již spolupořádá právě toto uskupení.

Divided, Praha – café V lese, 11. 2. 15  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.