Divoženky Pascal Pinon se vracejí s novým albem, poslechněte si první singl

Divoženky Pascal Pinon se vracejí s novým albem, poslechněte si první singl

Islandské sesterské duo Pascal Pinon patří k jedněm z nejskloňovanějších písničkářských jmen z ostrova ohně a ledu. Ásthildur a Jófrídur si daly poslední tři roky pauzu, kterou každá vyplňovala různě. Zatímco Ásthildur studovala klavírní kompozici v Amsterdamu, Jófrídur se intenzivně věnovala svému dalšímu hudebnímu projektu Samaris. Nyní se však jejich dráhy znovu zkřížily a 19. srpna vydají třetí desku Sundur, což v překladu z islandštiny znamená odloučeně či každý zvlášť, a tedy odkazuje nejen ke vzdálenosti, která mezi sestrami po tři roky byla, ale též ke způsobu, jakým se skladby na desku rodily.

První vlaštovkou je singl 53, přinášející tradiční minimalistické a prosté indiefolkové vybrnkávání a dva étericky se prolínající ženské hlasy. Pozorný posluchač však zaregistruje i věci u Pascal Pinon dosud neslyšené. Pod povrchem probublávají také kradmé syntezátory, ruchy či zefektovaná elektrická kytara, které hudbě sesterského dua dodávají nečekaně intenzivní (pochopitelně stále v mezích velmi křehkého folku) atmosféru. Těšíme se na zbytek.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.