Do Prahy přijedou začátkem května Pontiak, před nimi zahrají Or a Bumfrang3

Do Prahy přijedou začátkem května Pontiak, před nimi zahrají Or a Bumfrang3

Tři bratři, osm desek, spousta EP, jeden pivovar, jedna kapela: Pontiak. Trio z americké Virginie zavítá v úterý 2. května do pražského Lucerna Music Baru. Před nimi zahrají pražští Or a Bumfrang3.

Van, Lain a Jennings Carneyovi vyrůstali a žijí na farmách ve Virginii a kromě rodinného pouta je spojuje i hypnotická psychedelická hudba jejich kapely. Pontiak letos vydali (na labelu Thrill Jockey) album Dialectic Of Ignorance, které představí v rámci krátkého desetidenního evropského turné i v Praze.

Pontiak a jejich hudba jsou pravým opakem rockové dekadence a nihilismu. „Snažíme se vnímat krásu života – jakkoliv to zní srandovně – ve všem, co děláme,“ říká kytarista a zpěvák Van Carney. „Práce na zahradě, farma, vztahy, muzika; k tomu všemu se dá přistupovat pozitivně. Život ti to na tvojí cestě vrátí, věř tomu. A je to taky jeden z mála způsobů, jak si udržet nějakou naději.“ Bratrská souhra Pontiak je na jejich nahrávkách doslova hmatatelná – ať už v podobě skvělých trojhlasů, nebo v jednoduchém, ale o to působivějším trialogu basy, kytary a bicích. A ještě jeden aspekt dělá z hudby Pontiak takřka rituál: spojení s přírodou. „Všichni tři jsme vyrůstali na farmě a v podstatě pořád jsme byli venku. Je to něco, co máme všichni v krvi na celý život, a co samozřejmě zásadním způsobem ovlivňuje naši muziku. Spojení s půdou nebo s určitým kusem země má v sobě tolik kosmické síly, že to v člověku vydrží celé věky. Když se tomu dokážeš otevřít, nabije tě to energií,“ je přesvědčený Van.

Před Pontiak vystoupí pražské noise-rockové trio Or, která zároveň představí novou desku Jaro, jež vychází na Silver Rocket. Stejný label dodá i druhou předkapelu Bumfrang3, která loni překvapila silným albem Vidim.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.