Chee Chaak přežil klinickou smrt a na červen chystá čtvrtý ročník

Chee Chaak přežil klinickou smrt a na červen chystá čtvrtý ročník

Přípravy na letošní Chee Chaak jsou v plném proudu. Stejnojmenná promotérská partička festival připravuje již po čtvrté. Oproti minulému, velkolepému ročníku však bude koncepce toho letošního o něco skromnější. Vhodněji řečeno minimalističtější. Méně je někdy více.

Chee Chaak 2016: reportáž | fotogalerie

Místo konání zůstává stejné, Důl Hlubina v Ostravě. Stejně tak datum, druhý víkend v červnu. Změna nastává v počtu stagí – ta bude letos „jen“ jedna a během dvou dnů se na ní vystřídají převážně české kapely. Již před nedávnem byli oznámeni post-punkoví Vyk Non, kromeřížští Superego Kid, ke kterým nově přibyla zpěvačka, mathrockoví Červen (jak příhodné), špinavý punk v podání Vole, elektropopová čtveřice Prodavač a berlínská návštěva v podobě Colored Moth, jedna z nejenergičtějších posthardcorových kapel široko daleko.

Čerstvá várka ohlášených kapel pak zahrnuje ryze punkové Or, kteří na začátku května vydají dlouho připravovanou desku, mezinárodně úspěšné nic, jež mixují black metal s post hardcorem a ambientem, a dvojici Ghettoblaster; rap, kytary, rachot.

Chee Chaak přežil klinickou smrt a bude zase. Bude hudba, bude jídlo, bude flunky ball, to vše v klasicky číčákovské atmosféře. Podobnou akci abyste pohledali.

Chee Chaak 2017, Ostrava – Důl Hlubina, 9.–10. 6. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.