Donaufestival, Mekka experimentálního umění, se blíží

Lotic, PAF 2015 – Olomouc Lotic, PAF 2015 – Olomouc Marcel Skýba

Donaufestival. Výjimečná akce konající se dva „víkendy“ v rakouské Kremži, druhém nejpopulárnějším hořčičném městě na světě (na prvním místě je pochopitelně Plnotuč). Loni jeden z nejprogresivnějších uměleckých festivalů uvedl na svých pódiích takové hvězdy experimentální scény, jako jsou například Godspeed You! Black Emperor, Ben Frost, Arca či Autechre. A jelikož se jedná o umělecký festival se vším všudy, nehraje zde prim pouze hudba, ale na stejné úrovni zde najdeme zajímavé divadelní performance (Saint Genet, Hatsune Miku), umělecké instalace (Roberta Lima, Peter Tscherkassky) či filmové projekce (Ne change rien, One plus one, Shadows).

A co můžeme očekávat tentokrát? Je toho vskutku mnoho. O prvním víkendu (29. dubna – 1. května) zahrají mezi jinými také Kode9, Omar Souleyman, Shackleton, Evian Christ a jako hlavní hvězda vystoupí Mogwai, kteří zahrají kompletně celou novou desku Atomic, sloužící původně jako soundtrack k dokumentu BBC o atomové věku. Druhý víkend v Dolních Rakousech pak nabídne jména následující: Tim Hecker, Pantha du Prince, Babyfather, Lotic, DJ Koze, Wolf Eyes či Le1f.

Víc snad ani netřeba dodávat. Nejzajímavější festival věnující se současné alternativě široko daleko.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.