Donaufestival 2022: Návrat do normálu?

Arca, Donaufestival 2015 Arca, Donaufestival 2015 foto: Libor Galia

Téma přerušení, návratu a covidové paralýzy obecně vybrali pořadatelé Donaufestivalu již loni, ovšem nakonec, stejně jako rok předtím, byli okolnostmi donuceni tradiční jarní termín zrušit. Festival nakonec proběhnul v říjnu a letos, zdá se, již konečně proběhne na přelomu dubna a května, jak bylo zvykem.

Přehlídku současné alternativní elektroniky doplní performance Uly Sickle (The Sadness), Juliana Warnera (The Kriegsspiel) či Mai Ling (We All Eat Dirt). Očekávat se jistě dají také různé instalace, které zpravidla konání festivalu doplňují v galeriích, hudebních sálech, ale i v ulicích města. Kompletní program by měl být zveřejněn na konci března, nicméně již teď je plný výrazných jmen aktuální scény.

První prodloužený víkend (29. 4.–1. 5.) v dolnorakouské Kremži vystoupí například londýnský industrialista Luke Younger pod pseudonymem Helm, newyorská experimentátorka Nicky Mao s projektem Hiro Kone anebo dvojice 700 Bliss (DJ Haram a Moor Mother). Mezi hlavní hvězdy celého festivalu pak bezesporu budou patřit Tirzah a Arca.

Ani druhý víkend (6. 5.–8. 5.) však v nabitém programu nepolevuje. Slikback, Space Afrika, James Leyland Kirby aka The Caretaker, nový set Aho Ssana nazvaný Rhizomes a na samotný závěr král moderního ambientu – William Basinski.

Venku sice ještě sněží, ale prodlužující se dny jasně značí, že sekaná v housce s kremžskou hořčicí se blíží.

Donaufestival 2022, Krems (AT) – různá místa, 29. 4.–8. 5. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.