Dotek módy, umění a hudby v barokním zahalení

Dotek módy, umění a hudby v barokním zahalení

Charitativní událost Fashion Event DOTEK se ponese v duchu subkultur a propojí v působivém prostoru barokní kaple Božího těla v bývalém jezuitském konviktu v Olomouci mladou módu, design a uměleckou tvorbu. Do diáře si napište datum 13. dubna.

Promluví řečníci z odvětví uměleckého a sociálního, kteří se určitým způsobem subkulturám věnují. “Chceme nahlížet na subkultury jako na zdroj identity člověka, zdroj inspirace pro umění a žití jako takové. Chceme lidem ukázat, jak subkultury ovlivňují obecné trendy ve společnosti a mění vnímání normálnosti, jak posouvají její hranice,” osvětlují zastřešující téma DOTEKu manažerky projektu Nathalie Lacigová a Tereza Hadravová. Přednášet a diskutovat budou například polská kritička a novinářka Agata Pyzik, která svými názory přispívá do britského deníku The Guardian, hudebního časopisu The Wire a dalších titulů, či vizuální umělec a zakladatel agentury New Aliens Jakub Ra.

Večerní performance představí kolekci od českých i zahraničních designérů. Z tuzemských se představí mladí a nadějní návrháři jako Matej Grznár, který se ve své kolekci BE A BODY nechal inspirovat barokním sochařem Gianom Berninim. Poté se uskuteční dražba modelů z kolekce od brněnského SALONč4, kterou návrháři vytvořili speciálně pro letošní ročník DOTEKu, a dalších studentských designových produktů a fotografií. Výtěžek z aukce pak poputuje do neziskové organizace Mamma HELP, která pomáhá ženám s onkologickým onemocněním prsu a jejich rodinám.

DOTEK 2019 bude mít i svou hudební část. Během dne vystoupí producentka Orinoko a opavští Lowmoe. Hlavní hudební program zahájí v divadelním sále UP finský producent Forces, který ve spolupráci s českým vizuálním umělcem h5io6i54k připraví pro DOTEK speciální streamovanou audiovizuální performance. Představí se rovněž další zástupce progresivního labelu Bio Future Laboratory, italský sound designer Thomas Ripley aka Ecdysis se svým repertoárem z alba Gothic /// Artificial, a slovenské noise-techno duo Tittingur.

Akci doplní také doprovodný program, jenž zahrne po celý den probíhající projekce dokumentárních filmů, animace a experimentální instalace mladých umělců napříč nejrůznějšími obory. Celý projekt pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letošní ročník spolupracuje i s Uměleckým centrem Univerzity Palackého v Olomouci. Kompletní program hledejte na webu DOTEKu.

DOTEK 2019, Olomouc - Umělecké centrum Univerzity Palackého, 13. 4. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.