Drom a Tengri představí živě společné album UR

Drom a Tengri představí živě společné album UR

Liberečtí post-metaloví Drom vydali koncem května split s pražskými žánrově blízkými Tengri. Album s názvem UR představí obě kapely naživo poprvé v brněnském Kabinetu Múz, Drom budou pokračovat o den později na Oakfestu v Dubu nad Moravou a 17. června se opět setkají s Tengri v pražském Underdogs'. Drom o sobě dali vědět především konceptuální deskou Tady bůh není!, na níž zhudebnili příběhy z koncentračního tábora Lety.

„Měli jsme připravené skladby pro split, přičemž jsme chtěli oslovit spřízněnou kapelu, se kterou se známe a lidsky a hudebně si rozumíme,“ zaznívá od baskytaristy Tengri. „Drom jsou kamarádi, odehráli jsme spolu řadu koncertů a spojuje nás také bývalý kytarista Drom Rodrigo, který dnes hraje s námi.“ Autorkou vizuálního provedení je Ma Rie Fišerová, jejíž práci můžeme znát například ze split alba Östra Torn/Decultivate.

Drom+Tengri, Brno – Kabinet Múz, 12.6. 20
Drom+Tengri, Praha – Underdogs', 17.6. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.