Eggnoise jsou zpět a na konci září vydají nové album, poslechněte si singl

Eggnoise, Bratislava, 12. 2. 08, foto Filip Drábek Eggnoise, Bratislava, 12. 2. 08foto: Filip Drábek

Zamáčknout slzu, eggnoise zase hrají! Před dvěma lety kapela oznámila, že ukončuje činnost, dnes už je ale všechno jinak. Nikdo nedoufal, že se dočkáme dalšího eggnoisího alba, a přece. Bude se jmenovat 4, vyjde 25. září a mihne se na něm taky Lenka Dusilová.

Stejně jako některé další skladby z desky se i singl Něco se již dříve objevil ve filmu Svatá čtveřice režiséra Jana Hřebejka. Na albu ale bude v nové aranži: „Lenka ve filmu zpívala vlastně jen krátkou mezihru, nyní svými vokály podporuje mnohem větší část písně a také jsme hodně zahýbali fender piánem a kontrabasem,“ vysvětluje zpěvák, kytarista a pozounista Ondřej Galuška. Egnnoise navíc na desce zpívají také česky, což dosud udělali jen na debutu.

Speciální koncerty k vydání novinky plánují eggnoise na 22. listopadu do brněnské Staré pekárny a 26. listopadu do pražské Akropole. Těšit se prý můžeme také na klubové turné.

Eggnoise, Brno - Stará pekárna, 22. 11. 13

Eggnoise, Praha - Palác Akropolis, 26. 11. 13

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.