Hluční už napořád. Chief Bromden vydávají nové EP

Hluční už napořád. Chief Bromden vydávají nové EP foto: Tereza Odehnalová

Dva roky po debutu Slunovrat přichází Chief Bromden s čtyřpísňovým EP, kde dali studiovou podobu novým písním, které už delší dobu hráli živě na koncertech. Noise Forever je dílem, na němž se skladatelsky podílela nová sestava kapely, obohacená už dříve o zpěváka a textaře Štěpána Pařízka a později také o baskytarovou posilu Honzy Čapka.

Nové EP je dalším želízkem Amákovy producentské dílny Golden Hive. Chief Bromden ho vnímají jako zachycení zásadního období transformace: „Jsme na rozcestí. Kousek od našich hranic zuří agrese a válka, doba vydávat nahrávky by nemohla být podivnější. Nicméně si nemyslíme, že když řinčí zbraně, měly by múzy mlčet. Hudba musí znít a pěkně nahlas. Noise Forever je pro nás svědectví o přátelství a lásce k tvorbě, o silném poutu, díky kterému cítíme odhodlání bojovat za svobodu ducha.” 

Noise Forever vychází 6. května ve spolupráci labelů Full Moon Forum (digitalní verze) a Korobushka Records (vinyl). Novinku uvedl březnový singl Linen, kde se jako host objevila Lenka Dusilová, která se s Chief Bromden naživo potkala ve společném line-upu loni na podzim v brněnském Kabinetu Múz. „Přizvání ke spolupráci jsem přijala okamžitě bez váhání hned po koncertě, na kterém mě jejich energie, aranže a zvuk totálně odstřelili.”

Začátkem června kapela vyrazí na krátké turné po slovenských městech a v létě se objeví na festivalu Boskovice nebo Letní filmové škole v rámci pásma živých hudebních doprovodů k němým filmům v Kině Hvězda.vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.