Elektropop v podání Joy Wellboy na Flédě odstartuje jaro

Joy Wellboy Joy Wellboy

Elektropopová dvojice z Bruselu o sobě tvrdí, že kdyby se nepřestěhovala do Berlína, pravděpodobně by už žádnou muziku nedělala. Právě berlínská scéna – kolébka (současné) hudební a další umělecké alternativy – je v hudbě Joy Wellboy slyšet velice výrazně. Kombinace subtilního hlasu Joy Adegoke a hlubokého barytonu Wima Janssense slibuje kvalitní navázání na současnou dramaturgii Flédy.

Poslední dvě alba sklidila od kritiky veskrze pozitivní ohlasy. Debut Yorokobi’s Mantra překvapil posluchače v celé Evropě a singl Lay Down Your Blade se stal hitem rádií od Německa, přes Belgii až po Turecko. Vydání dalšího EP v roce 2014 jen potvrdilo jejich status výrazného hráče na poli inteligentního popu jak v klubech, tak na letních festivalech.

Druhé album, dva roky staré album Wedding  tak již bylo sebevědomým počinem intimního a svůdného tanečního popu rozehrávajícího hru světla i temnoty, jímž si Joy Wellboy získali srdce posluchačů napříč Evropou. 16. března na Flédu dvojice přiveze své poslední album s výmluvným francouzským názvem Les Pieds Dans La Merde La Tȇte Dans Les Etoiles (Po kotníky ve sračkách, s hlavou ve hvězdách). Vokály jsou narozdíl od předchozích desek všechny ve francouzštině, sterilním zvukem syntezátorů a drsných kytar však nejnovější počin skvěle navazuje na styl nakousnutý dřívější tvorbou.

Koncert doprovodí mladá pražská producentka Zagami Jericho, která svým křišťálově čistým vokálem a kyberpunkovým ražením kombinujícím zasněný romantismus s elektronickými prvky New Retro Wave oslnila i porotu Startéru Radia Wave.

Brněnská Fléda poslední půlrok stále více otevírá dveře zahraničnímu inteligentnímu popu. Ať už to byli Blondage, Elektro Guzzi či nadcházející The Dumplings, Cigarettes After Sex nebo právě belgičtí Joy Wellboy.

Joy Wellboy + Zagami Jericho, Brno – Fléda, 16. 3. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.