European Festival Awards míří do finále, v nominaci svítí i festivaly z ČR a SR

European Festival Awards 2014 European Festival Awards 2014

Češi a Slováci s festivaly umí? S ohledem na finálové nominace cen European Festival Awards se zdá, že ano. V soutěži, o jejichž výsledcích ve velké míře rozhodují i fanoušci (ti letos poslali rekordních 1,2 miliónů hlasů), totiž do nejužšího výběru postoupila hned pětice česko-slovenských hudebních veselí.

O koho se jedná?

V kategorii velkých festivalů se budou o prvenství ucházet ostravské Colours. Konkurence pro Barvy je však veliká – namátkově Roskilde, Sziget či Rock am Ring / Rock im Park.

Titul nejlepšího středně velkého festivalu by jistě potěšil Pohodu, která o něj bude soupěřit mimo jiné s naším oblíbeným alternativním princátkem OFF Festivalem.

Další slovenský zástupce, piešťanský Grape, figuruje ve finálovém výběrů menších festivalů, o korunu pro nejlepšího festivalového nováčka pak usiluje světelný ráj Signal Festivalu. A v neposlední řadě se dostalo také na showcase festival Waves, o který se podělila Bratislava a Vídeň – ty jsou nominované v kategorii nejlepších festivalů, odehrávajících se pod střechou.

Zavzpomínejte si:

>>> Colours of Ostrava 2014 <<<

>>> Pohoda 2014 <<<

>>> Grape Festival 2014 <<<

>>> OFF Festival 2014 <<<

Nejen těmito zmíněnými kategoriemi se European Festival Awards zaobírají. Vyhlášeny budou také například nejoblíbenější festivaly samotných hudebníků, festivaly s nejlepším line-upem a mnoho dalšího. Pro seznam všech kategorií i nominovaných zavítejte sem.

Slavnostní ceremoniál s vyhlášením vítězů proběhne v nizozemském Groningenu 14. ledna příštího roku, a to v rámci showcase přehlídky Eurosonic Noorderslag.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.