Waves Vienna a Waves Bratislava spolu boří hranici mezi Východem a Západem

Waves Bratislava 2013 Waves Bratislava 2013

Už počtvrté se na podzim uskuteční showcaseový festival Waves Vienna, který je spojen s odbornou konferencí pro hudební profesionály. Ve dnech 2.- 4. října se ve vídeňských klubech představí dlouhá řada nadějných umělců a kapel z celé Evropy, namátkou třeba finská Mirel Wagner, estonští Tenfold Rabbit, finský Jaakko Eino Kalevi, ukrajinská Zapaska nebo domácí Giantree. Své zastoupení tu bude mít i slovenská a česká scéna, na festivale zahrají Houpací koně, Electric Lady, Johannes Benz nebo Jimmy Pé. Kompletní program a informace o vstupenkách nadejte na webu Waves Vienna.

Jako loni má rakouská showcase svou paralelní část na Slovensku, která proběhne ve dnech 3. – 5. října. V rámci projektu Twin Cities se koná showcase Waves Bratislava, jehož plnohodnotnou součástí bude 3. října nově i konference.

Jedným z dôležitých cieľov konferenčnej časti Waves Bratislava, okrem diskusií o momentálnom stave hudobného biznisu a jeho problémoch, je pozdvihnutie profesionality jeho lokálneho a regionálneho sektoru na svetovú úroveň. Medzi témy, o ktorých sa bude diskutovať patria napríklad Ako preraziť za hranice lokálna, Čo chýba slovenským klubom, Hudobník ako značka, Úloha manažéra v krásnom novom svete hudobného biznisu, Budúcnosť príjmov hudbobníka či tzv. posluchové sessions, kde budú môcť hudobníci získať okamžitú spätnú väzbu na svoju tvorbu od profesionálov zo zahraničia,“představují hlavní témata pořadatelé.

Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava

Konference je určena především odborníkům z hudebního businessu, ale i širší veřejnosti, kterou daná problematika zajímá. Waves Bratislava nabídnou devět koncertních pódií a 91 účinkujících. Slovenskou scénu budou reprezentovat například Korben Dallas, Youcoco, Autumnist, Longital a mnoho dalších, speciální zastoupení bude mít v Bratislavě i ve Vídni holandská a chorvatská scéna. Ze zahraničních účinkujících budou mít návštěvníci možnost vidět mnoho těch, kteří vystupovali také na největším britském showcaseovém festivale The Great Escape, ať už je to zmíněný Jaakko Eino Kalevi, lucemburský elektronický producent Sun Glitters, Carnival Youth z Lotyšska nebo Francouzi Erotic Market. Česká scéna vysílá do Bratislavy DVA, Luno a Deaths. Letos se festival neuskuteční v prostorách Staré tržnice, ale přesouvá se do Městského divadla Pavla Országha Hviezdoslava (MDPOH) vedle dalších osmi pódií, kde se konal už loni. Více informací o programu a vstupenkách najdete na webu Waves Bratislava.

Podívejte se na fotogalerii z loňských Waves Bratislava.

Mezi oběma městy bude držitele festivalových pasů Twin Cities zdarma přepravovat kyvadlová doprava. Mottem rakousko-slovenského showcasu je „East meets West“.

Waves Vienna, Vídeň – různá místa, 2.-4. 10. 14

Waves Bratislava, Bratislava – různá místa, 3.–5. 10. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.