Hlasujte na European Festival Awards a rozhodujte o nejlepších evropských festivalech

European Festival Awards 2014 European Festival Awards 2014

Evropské festivalové ceny jsou letos již pošesté udělovány nejlepším festivalům v daných kategoriích a rozhoduje o nich veřejnost i odborná porota. Do výběru je mohou přihlásit sami pořadatelé, vítěze pak určí jak hlasy fanoušků, tak odborníci z řad novinářů, organizátorů a booking agentů.

Hlasování již bylo spuštěno a na stránce festivalawards.com/vote můžete vybírat i vy až do 27. října. Jak už bývá zvykem, ti nejšťastnější získají vstupenky na vítězný festival.

Na European Festival Awards je tento rok přihlášeno více než 300 festivalů reprezentujících 33 zemí. O titul nejlepšího velkého festivalu (s kapacitou nad 40 000 návštěvníků) se uchází Colours of Ostrava, v kategorii středně velkých festivalů pak tradičně slovenská Pohoda a v kategorii těch menších piešťanský Grape. Mezi indoorovými festivaly figurují také showcaseové Waves Bratislava a Waves Vienna.

Užší nominace budou vyhlášeny 4. listopadu a vítězové oznámeni na slavnostním večeru European Festival Awards v rámci showcasu Eurosonic Noorderslag 14. ledna příštího roku v nizozemském Groningenu. Loni mezi velkými festivaly uspěl srbský EXIT Festival a mezi středně velkými německý Melt! Festival.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.