Eurosonic 2021 se odehraje online. ČR budou reprezentovat Bratři či Tea Sofia

Bratři, Ment Bratři, Ment Libor Galia

Největší evropský showcaseový festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) proběhne online od 13. do 16. ledna 2021. Hudební program bude streamován zdarma prostřednictvím stránek festivalu, konference bude přístupná za poplatek.

V první vlně jmen se v seznamu objevili také dva zástupci z České republiky, a to Bratři, kteří už na festivalu jednou hráli a vrací se tam díky nominaci do finále soutěže Music Moves Europe Talent Awards, a Tea Sofia, která se na ESNS dostala coby výherkyně Czechingu. Níže je k vidění klip, na jehož natočení přispělo Radio Wave v rámci výhry.

„Přestože vystoupení se letos budou muset obejít bez živého publika, tak uděláme všechno proto, abychom dostali všechny koncerty k těm správným lidem. Takovým, kteří pomůžou nastartovat kariéru těm, kdo si to zaslouží,” uvádí za pořadatele Robert Meijerink. ESNS pomohl otevřít cestu do světa umělcům jako Fontaines DC, Celeste, Christine and the Queens, Stromae, Dua Lipa nebo IDLES.

Pro čtyřicet českých hudebních profesionálů česká exportní kancelář SoundCzech spadající pod Institut umění – Divadelní ústav zprostředkuje volné akreditace. Přečtěte si mezitím rozhovor s hlavním dramaturgem ESNS, který vznikl při příležitosti fokusu na CZ/SK v roce 2019.

ESNS 2021, online, 13.–16. 1. 2021

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.