Žižkovská noc slaví deset let

Žižkovská noc Žižkovská noc foto: Romana Kovácsová

Open-call, výstavy, pouliční festival, Žižkovská noc zkrátka nezná hranici. Na festivalu, který tentokrát proběhne 28.–30. 10., zahrají Alyona Alyona, Giant Swan či Duma a představí se i platforma Pinkbus či divadelník Jakub Gottwald s projektem Urf-ascism.

Vedle všech možných českých nováčků a stálic, mezi posledními oznámenými jmény září také AI hudebnice NIVVA, pražská producentka Ursula Sereghy (Gin&Platonic), Duma z okruhu afrického labelu Nyege Nyege anebo fastcorové ikony Yacøpsæ

Festival se nesoustředí jen na hudbu – v jeho rámci proběhne křest publikace, která je výsledkem literární výzvy uspořádané společně s Unijazzem. Hned v první festivalový den se představí Pinkbus, nová platforma, která dává bezpečné tvůrčí pole queer umělcům, den nato dojde i na Cenou Thálií oceněné představení Jakuba Gottwalda Ur-fascism.

Odložený desátý ročník Žižkovské noci proběhne 28.–30. října 2021 v desítkách prostor nejen na pražském Žižkově. Festival od tohoto roku přináší také další akce pod hlavičkou podcastu Vysílač anebo aktivity PozorUmění.

S trochou štěstí můžete vyhrát pár lístků. Ve hře jsou 2x 2 vstupy na celý festival. Vítěze losujeme ve středu. Napište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. alespoň tři promotérské kolektivy, které se na letošním ročníku komunitního festivalu podílí.
Celý program, který opět čítá stovky jmen, nabízí stránky festivalu.

Žižkovská noc 2021, Praha – různá místa, 28.–30. 10. 21

 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.