Fallgrapp + hlas Korben Dallas = předzvěst nového alba i slovenské showcase kompilace

Fallgrapp + hlas Korben Dallas = předzvěst nového alba i slovenské showcase kompilace

Perla slovenské alternativní elektroniky s rádiovým potenciálem, kolektiv Fallgrapp, se vrací. Na dva roky starou, houfně skloňovanou desku Rieka naváže zkraje příštího roku albem V mlhe. Mlhavě zastřený je i první singl Dym, v němž Fallgrapp využívají jak síly své klasicky vrstevnaté kompozice a na elektronické interprety netradičně poetického textu, tak síly hostujícího hlasu Juraje Benetina z Korben Dallas, nejvýraznějšího zpěváka slovenské scény posledních mnoha let.

Dym přitom není jen předzvěstí nového alba, ale také kompilační showcase nahrávky slovenské alternativní scény, která má podpořit export slovenské klubové muziky do světa. Kompilaci s názvem Ostrov hudby daly dohromady čtyři významné nezávislé slovenské labely – GERGAZ, Deadred, Slnko Records a Ajlavmjuzik –, vyjde pod hlavičkou LALA Slovak Music Export a bude obsahovat celkem 23 písní, nový singl Fallgrapp nevyjímaje.

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.