Fallgrapp se otočí v Česku, zahrají v Brně a Praze

Fallgrapp Fallgrapp

Rok od vydání stále aktuálního V hmle obdrželi slovenští Fallgrapp dvě nominace na cenu Radio_Head Awards a nahráli nový klip k skladbě, která zní živě jinak. Rozdíl bude možné uslyšet také u nás, a to nejdříve po Velikonocích v Brně, posléze v Praze. Současně z ceny si nakonec dvojice odnesla tu nejcenější – za album roku.

Netradiční hudební uskupení Fallgrapp zahrnující houslové trio doprovodí staří známí Himalayan Dalai Lama, s nimiž už byli na turné dříve. „V hmle je žánrově neuchopitelná a originální elektro-akustická deska. Oproti debutovému albu Rieka (2014) je výrazně živější,” uvádí z Flédy a dodávají, že na albu hostovala celá plejáda hostů – Juraj Benetin (Korben Dallas), Vec, Nina Kohoutová anebo Samuel Hošek.

 Himalayan Dalai Lama pak slibují, že na koncertech v premiéře pustí pár ochutnávek z připravované desky Orange Coloured Rose Leaves„Ta deska prošla několika různýma fázema vývoje, několikrát se během tvorby změnil náš přístup a vnímání hudby,” uvedla brněnská dvojice na svém facebooku, někdejší vítězové Czeching. „Hodně jsme se technicky naučili a některé věci museli obětovat. Ale to, do jakýho tvaru jsme ji dostali nakonec, to je něco nádhernýho, co jsme nečekali, že může vůbec někdy vzniknout.”

Fallgrapp + Himalayan Dalai Lama, Brno – Fléda, 5. 4. 18
Fallgrapp + Himalayan Dalai Lama, Praha – Rock Café, 21. 4. 18


vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.