Festival Punkt meets Music Infinity spojí v Praze i Brně norský jazz, elektroniku, experiment a improvizaci s českými umělci v živém remixu

Jan Bang Jan Bang

V dubnu se v Praze i jihomoravské metropoli uskuteční nový festival Punkt meets Music Infinity, který vytvoří prostor pro dialog mezi hudebním vystoupením a živým remixem. Jde o spojení legendárního norského festivalu Punkt, jenž se každoročně koná v Kristiansandu, rodišti jeho zakladatele - experimentálního hudebníka Jana Banga, a koncertní série Music Infinity. Obdobné akce se pod hlavičkou Punktu konají i v Londýně, Paříži, Tallinnu, Frankfurtu a dalších městech.

Na pódiích zahrají kromě Banga slavný norský jazzový skladatel a trumpetista Nils Petter Molvær, orchestr BERG, Clarinet Factory nebo Irena a Vojtěch Havlovi a zpětnou vazbu v podobě laptopových experimentů jim přichystají Erik Honoré, Fennesz, Per Martinsen, Floex a jiní.

První část čtyřdenního festivalu se odehraje 8. - 10. dubna v pražském Paláci Akropolis, odkud se 11. dubna přesune na jeden večer do brněnské Flédy. Zakladatelé Punktu Jan Bang a Erik Honoré, oba tvůrci elektroniky, se u nás představili v roce 2006 v rámci přehlídky Music Infinity, která letos slaví desáté výročí.

Nils Petter Molvær Nils Petter Molvær

Malá ochutnávka programu: vystoupení Floexe a Clarinet Factory bude remixovat Jan Bang a doplňovat ho bude bubeník Audun Kleive. Nová hudba k černobílému němému filmu City without Jews od orchestru BERG bude odrazovým můstkem pro improvizace zpěvačky Sidsel Endresen. Sólový projekt Heliographs Erika Honoré obohatí Nils Petter Molvær a skladby manželů Havlových se potkají s hudbou norského dechového dua Streifenjunko a dvojicí houslistů Sheriffs of Nothingness. Brno se může těšit na Fennesze a střet jeho kytarového noisu s trojicí Endersen, Bang a Honoré. Součástí přehlídky budou i přednášky a workshopy s hudebníky.

08/04 Irena a Vojtěch Havlovi;

          live remix: Erik Honoré, Ingar Zach, Streifenjunko

          + Sheriffs of Nothingness

08/04 Nils Petter Molvær, Hamid Drake, Eivind Aarset,

          Jan Bang; live remix: Per Martinsen

09/04 Clarinet Factory + Floex;

          live remix: Audun Kleive, Jan Bang

09/04 Erik Honoré „Heliographs” feat. Nils Petter Molvær,

          Ingar Zach, Eivind Aarset;

          live remix: Stian Balducci

10/04 orchestr BERG „City without Jews”;

           live remix: Sidsel Endresen, Jan Bang, Erik Honoré

10/04 Streifenjunko + Sheriffs of Nothingness;

           live remix: Fennesz

11/04 orchestr BERG „City Without Jews”;

           live remix: Floex + Erik Honoré

11/04 Fennesz;

           live remix: Sidsel Endresen, Jan Bang, Erik Honoré

Punkt meets Music Infinity, Praha a Brno – Palác Akropolis, Fléda, 8. - 11. 4. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.