Festival Rock For People oznámil obsazení Showcase Stage

Dva týdny před konáním festivalu Rock For People přichází odhalení line-upu Showcase Stage, tedy místa, kde se předvedou zahraniční kapely vybrané převážně na showcaseových přehlídkách, jakými jsou britský Great Escape Festival konající se v Brightonu a hamburský Reeperbahn Festival. Za výběrem stojí dramaturgové právě těchto festivalů. Nejpočetnější skupina nových objevů pochází z britské scény, vystoupí psychedeličtí hiphopeři Young Fathers, londýnský indiepop v podobě Youthkills, indiepopový kvartet Swim Deep nebo rock'n'rolloví Catfish and the Bottlemen. „Kytarová hudba, která je pro lidi, co nemají rádi kytary“, to je motto Only Real, jednadvacetiletého Londýňana, jenž bude dalším hostem této stage.

Dále zazní například sonická psychedelie Parlour, rytmy groove od Shoshin, elektropop Bipolar Sunshine, což jsou rovněž ostrovní kapely, nebo tvrdší beaty dánských Rangleklods.

Na Rock For People se také představí skupiny v rámci projektu CEETEP, což je výměnný program na podporu středo- a východoevropských kapel. Letos jsou zastoupeny v této linii slovenští Ink Midget, indie kytarovka Vlasta Popič z Chorvatska a lotyšská kapela Prāta Vētra (dříve Brainstorm), lo-fi z Polska předvedou Trés.b.

Kompletní seznam vystupujících kapel najdete na webu festivalu.

Vstupenky se momentálně prodávají za 1650 korun, po registraci se slevou, jednodenní vstupné je od 750 do 390 korun a seženete ho na oficiálních stránkách festivalu.

Rock for People, Hradec Králové - letiště, 2.-5. 7. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.