Festival Tauron Nowa Muzyka přivede Autechre, Kiasmos i "visegrádskou scénu"

Autechre Autechre

Katovice, město muzice zaslíbené. Necelé dva týdny poté, co odezní poslední kapely polské alternativní perly OFF Festivalu, se totiž otevřou brány desátého ročníku svátku elektronické hudby, festivalu Tauron Nowa Muzyka.

Tauron se uskuteční v industriálních prostorách Muzeum Śląskie, katovických Dolních Vítkovic, a tak jako každý rok i letos nabídne mnoho zajímavých jmen. Mezi headlinery zatím svítí Autechre, Jamie Woon, projekt Ólafura Arnaldse Kiasmos či metamorfovaní Portico.

K tomu navíc Tauron letos přidá scénu, na které se budou představovat elektronické projekty ze zemí Visegrádské čtyřky. Vedle početného zástupu domácích představitelů se můžeme těšit také na české vyslance Ventolina, Palmovku a Sister Body, slovenské Urbanfailure, Jacques Kustod či Amen Tma nebo maďarský projekt Synus0006 a maďarsko-slovenskou kooperaci Silf.

Čtyřdenní vstupenky už jsou žel vyprodané, stále si však můžete pořídit ty dvoudenní za 200 zlotých. Organizátoři navíc slibují i třídenní a jednodenní vstupy.

Tauron Nowa Muzyka Festival, Katovice – Muzeum Śląskie, 20. – 23. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.