Fink příjíždí do Prahy i Brna představit svou vizi folku

Fink Fink Martina Mlčúchová

Již v pondělí v pražské Roxy, potažmo v úterý na brněnské Flédě rozhostí atmosféru folku předeného bluesem či ambientem britský zpěvák Fin Greenall, známější světu jako Fink.

„Jakkoliv zní myšlenka kombinace folku, ambientu, bluesu a elektroniky na první dojem šíleně, na živých vystoupeních neskutečně funguje,” slibuje pro Brno Fléda, zatímco jej přirovnává k Beckovi. „Přechody mezi hudebními styly do sebe vzájemně zapadají, jako příběh, který má pozvolný začátek, dramatickou zápletku a dobrý konec.” Aktuální album Hard Believer, které je nosným pilířem právě probíhajícího turné, vydal Fink minulý rok. „Chtěli jsme jít o něco hlouběji, měli jsme daleko větší hudební ambice,” vysvětluje samotný zpěvák a multiinstrumentalista a dodává, že cílem nové nahrávky bylo posunout zvuk kupředu a přitom neztratit sami sebe.

Finkovi předskočí She Drew The Gun. Jejich hudbu popisují na Flédě zasněně, jakoby přicházela z jiného světa, kde čas plyne pomaleji. Na debut přitom teprve čekají.

Fink + She Drew The Gun, Praha – Roxy, 9. 11. 15
Fink + She Drew The Gun, Brno – Fléda, 10. 11. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.