Flash the Readies chystají na listopad nové album. Vznikalo uprostřed hor

Olomoučtí Flash the Readies hlásí po loňské proměně a hudební otočce o 180° nový materiál. Nástupce zdařilého, na české zvyklosti ojedinělého, do detailu „vypiplaného“ konceptuálního počinu In Belvedere (recenzi si můžete přečíst zde) je již od léta hotov a teď se jen čeká, až na něj na konci listopadu přijde v lisu řada. Ponese jméno Submarine Sky.

Zážitky, které Flash the Readies nasáli během společných koncertů s francouzskými post-rockery Kwoon a podobně laděnými Angličany Her Name Is Calla, měly na kapelu zásadní vliv a do jejich plánů a nové desky se promítly. „Loni jsme málem vydali EP, ale nakonec jsme to zahodili a nechali napospas, i když už bylo vše nahrané. Koncerty s Kwoon a Her Name is Calla nás totiž naladily na správnou vlnu, která nás začala neskutečně bavit, a tak jsme se vydali do hor a během dvou hodně dlouhých dnů tam nahráli desku na první dobrou (kromě bicích, ty jsou nahrány u Tomáše Neuwertha),“ vysvětluje frontman Tomáš Valent.

Duch jesenických hor a soukromého studia/chaty Ludwikow, oblíbeného útočiště čtveřice, kde nová nahrávka v krátkém čase vznikla, také možná stojí za tím, že Flash the Readies se protentokrát rozhodli cestu narýsovanou In Belvedere částečně opustit. „Méně králíků, příběhů kolem a více hudby,“ nastiňuje směr Submarine Sky Valent.

S Flash the Readies jsme si také popovídali v rámci naší rubriky Czech it.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.