Flédu zasáhne severská bouře Blondage

Rangleklods, Brno Rangleklods, Brno

Prověřená kvalita v novém kabátku, danští hudebníci Pernille Smith-Sivertsen a Esben Andersen se vrací se svým novým projektem Blondage. Opakovaně tuzemský posluchač mohl dvojici zastihnout ještě jako Rangleklods, v Brně naposledy strhli bouři a nyní pořadatelé na Flédě slibují podobný zážitek. Kdo je nestihl v létě na jednom malém festivalu, který jmenovitě nezmiňujeme vzhledem k soutěži na konci zprávy, má opět příležitost protančit noc. Již tu nejbližší úterní, 13. prosince.

Jako Rangleklods jsme vystupovali pět let. Máme za sebou jedno EP a dvě další plnohodnotné desky, na které jsme opravdu hrdí,” uvádí dvojice, která se zároveň po dokončení alba Straitjacket potřebovala vydat jiným směrem. Jemná melancholie ale úplně nezmizela. „Blondage jsou pro nás jiný, vzrušující začátek. Nové skladby jsou ale vřelejší a přímočařejší, namířené k posluchačům. Hledáme beaty, které člověka roztančí. Tou energií chceme strhnout hlavně fanoušky na koncertech.

O jejich nové tvorbě z Flédy říkají, že během koncertních vystoupení mají být „díky perkusivní rytmice mnohem rozvernější” a jejich písně nadále zdobí „tepající beaty a typické prolínání mužského a ženského vokálu”. Své místo v rejstříku Blondage přitom stále má i pár hitů Rangleklods. Jejich vystoupení uvede domácí elektronický projekt Killiekrankie.

Blondage + Killiekrankie, Brno – Fléda, 13. 12. 16

Zároveň u nás můžete vyhrát třikrát dva lístky. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku, tu poslat do pondělní jedenácté ranní mailem s předmětem „Blondage – soutěž” na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a mít krapet štěstí. Do zprávy prosím uveďte celé své jméno. 

Otázka: Na jakém českém festivalu letos Blondage hráli?
Colours of Ostrava
Metronome festival
Beseda u bigbítu 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.