Floex se opět ponořil do světa počítačových her, složil hudbu pro Samorosta 3

Samorost 3 (teaser trailer) Samorost 3 (teaser trailer)

Čeští nezávislí herní vývojáři z Amanita Design sbírají se svými graficky vymazlenými a ojedinělými počítačovými hrami jedno ocenění za druhým. A v tvůrčí aktivitě neutuchají. Na druhou polovinu letošního roku totiž mají nachystanou „klikací adventuru” Samorost 3, kterou hudebním doprovodem opředl Floex.

Soundtracky bývají vždy silným a neodmyslitelným prvkem každého titulu Amanita Design a je radno se na ně těšit. Floex je přitom de facto „dvorním skladatelem” Amanity (soundtracky k Machinariu či Samorostovi 2 si můžete poslechnout zde), pouze jednou ho vystřídali další čeští zvukoví vizionáři DVA – a jak známo, echo o jejich úspěšném hudebním podkresu ke hře Botanicula tehdy několikrát obletělo svět.

Floex má (a bude mít) perné jaro a léto. Vedle soundtracku k závěrečnému dílu samorostí trilogie se nedávno blýsknul na svátku elektronické hudby Punks Meet Music Infinity, v květnu si pak střihne miniturné po českých koutech a 14. června vše završí performancí na berlínském festivalu hudebního labelu Denovali Records.

TAG:

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.