Floridský písničkář Rickolus na českém turné, zítra startuje ve Varnsdorfu

Září znamená konec léta a začátek školy, takže samé pochmurné vyhlídky. Ale jedno velké pozitivum se přece najde – klubová sezóna se probouzí z prázdninového spánku.

Deset českých měst v první polovině září přivítá na svých pódiích sympatického lo-fi folkaře z Floridy, který si říká Rickolus. (Nějak se mu u nás zalíbilo, hrál tady totiž taky loni v listopadu.) Kromě akustické kytary s sebou vozívá třeba i tamburínu nebo sadu foukacích harmonik, tak se nechme překvapit, co přiveze teď. Abyste měli představu, co je Rickolus zač, nejlépe bude, když si pustíte celé jeho loňské dvojalbum Troubadour.

Už zítra vystoupí písničkář ve Varnsdorfu, 14. září se s českým publikem rozloučí v Praze. Kdo by to měl blíž do slovenského Trenčína, může Rickoluse vidět i tam, a to 12. září. Potom hudebník zamíří do Německa a Rakouska.

Na většině koncertů mu předskočí domácí Leto, kteří se pochlubí svým debutem Zbytky ozářených ploch. Ve Varnsdorfu a Kolíně ho doprovodí Aran Epochal, v Praze Peleton.

Rickolus na turné:

03/09 Varnsdorf, Kocour

04/09 Kolín, K centrum

05/09 Slavičín, Sokolovna

06/09 Břeclav, Piksla

07/09 Brno, Skleněná louka

08/09 Olomouc, Jazz Tibet Club

09/09 Plzeň, Papírna

10/09 Jindřichův Hradec, Bar 69

13/09 Broumov, Střelnice

14/09 Praha, A studio Rubín

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.