Francouzský potulný muzikant Ryder the Eagle je zpět v Česku

Francouzský potulný muzikant Ryder the Eagle je zpět v Česku

Po roce se vrací neúnavný jezdec, hudebník a tulák Ryder the Eagle. V novém brněnském kulturním prostoru Café Paměti národa vystoupí s moravským písničkářem Hello Incognito už v neděli 26. března. Den předtím bude možné Francouze zastihnout v Milevsku a jeho jméno najdeme také v line-upu páteční Žižkovské noci.

Ryder The Eagle už více než půl desetiletí prochází a zkoumá nejsvětlejší i nejtemnější stránky lásky, hudbu používá jako terapii, cestování jako lék a živá vystoupení jako katarzi. Třiatřicetiletý zpěvák, jehož první desky se točí hlavně kolem různých aspektů romantického poblouznění či truchlení, se vydal se svou postavou zbloudilého pouličního hudebníka se zlomeným srdcem na cesty a odehrál koncerty po celém světě, od Mexika, přes USA, Kanadu až k jeho domovské Evropě, kde vyprodal několik vystoupení v Paříži.

Vyčerpaný, ale nakonec okouzlený Ryder utekl se svou novou přítelkyní do Řecka a ve starém domě na ostrově Evia zapojil čtyřstopý kazetový magnetofon a kostelní varhany Yamaha z 80. let. Napsal, nahrál a sám produkoval své nové album Megachurch, melancholické a slavnostní kázání, v němž se vyrovnává se svou minulostí a hledí do budoucnosti, dekonstruuje svou starou víru a zároveň kreslí obrysy nové. Jde o jeho dosud nejsyrovější a zároveň nejčistší album, které našlo vykoupení v syntetických zvukových krajinách, lyrických melodiích a poetickém písničkářství.

Ryder the Eagle + Hello Incognito, Brno – Café Paměti národa, 26. 3. 23

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.