Světelné básně Libora Staňka čeká hudebně-vizuální křtění

Světelné básně Libora Staňka čeká hudebně-vizuální křtění

Básník a frontman krautrockových Sýček nedávno vydal svou druhou sbírku Světelné básně. Koncept díla je zakořeněný v autorově rodném prostředí a záměrně si hraje s romanticky autentickým gestem jako promyšleným postupem. Grafik Juraj Horváth dodal knížce podobu křehkého artefaktu, jehož obaly jsou tvořeny otisky předmětů nalezených na místě, kde byl během jediného dne vytvořen.

„Básně byly podle předem stanoveného návodu napsány v uzavřeném dvoře 13. července 2021. Kromě obsahu je pro pochopení sbírky důležitý i kontext procesu jejího vzniku a následně i celá podoba samotné knihy,“ doplňuje svůj umělecký záměr Libor Staněk II.

Křest díla se uskuteční jako intermediální živé představení na šesti zastávkách v Česku. Světelné básně doprovodí instrumentální hluková kapela REK, vzešlá z podhoubí budějovického labelu NAAB. Extrémně syrová hudba se bude prolínat s textovými kolážemi a vizuální projekcí v režii výtvarných umělkyň Báry Satranské a Laury Hédervári. Na koncertech se objeví i smutný rapper Spiral Sadness, mladá slovenská naděje Krstní Otcovia, rozverný folkař Hello Incognito nebo jihočeský bard DJ ELLA ULLA.
 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.