Plaese The Trees Plaese The Trees Marie Tomanová

Full Moon slaví desáté narozeniny kompilací nevydaných skladeb

Epidemie zatím paralyzuje většinu živého kulturního dění a naše životy s ní dostávají zcela nový rozměr. Něco ale neohrozí ani viróza – oslavu kulatých narozenin. Spřátelený hudební magazín Full Moon letos završuje svou první dekádu a pomyslné odpočítávání začalo už 16. března. Slavnostní večírek s japonskými Bo Ningen, slovenskými Autumnist a táborskými Kalle se uskuteční 28. května v pražském Divadle Archa.

Redakce časopisu k této příležitosti chystá ve stejný den také vydání 2LP naplněného dvaceti nevydanými nahrávkami od pečlivě vybraných českých i zahraničních kapel. Jako první vypouštějí skladbu Hate Away od Please the Trees a odtajňují další jména, která se na narozeninovém albu objeví – bude mezi nimi maskovaný hudebník Kittchen, elektronicko-ambientní Orient, shoegazeoví Manon Meurt a slovenská písničkářka Katarzia. Zbytek tracklistu a obal z dílny studia Carton Clan bude odhalen 20. dubna. 

Zatímco na celé kompilaci se začalo pracovat už v roce 2018, singl Hate Away (a většina dalších skladeb na desce) je nablýskanou novinkou. Po změně baskytaristy je to první příležitost zaslechnout nový zvuk Please the Trees. „Po vydání naší poslední desky Infinite Dance nás po deseti letech opustil baskytarista Míra Syrný. Novým spoluhráčem se stal devatenáctiletý Kryštof Kříček, se kterým přišly syntezátory a další elektronika,“ komentuje pro Full Moon frontman Václav Havelka další hudební směřování kapely.

Komu unikne limitované vydání 500 kusů nemusí zoufat. Celá kompilace bude dostupná i digitálně na fullmoonovském bandcampu i skrze další streamovací platformy.

Full Moon 10 narozeniny: Bo Ningen [jap], Autumnist [sk], Kalle, Praha – Divadlo Archa, 28. 5. 20

 

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.