Girls Names a Operators zahájí na Flédě novou dramaturgii

Girls Names Girls Names

Konec léta se blíží a kluby ohlašují plány na podzimní sezonu. Brněnská Fléda do svého programu zařazuje novou dramaturgickou linii, která slibuje progresivnější směry alternativní hudby. Demonstrovat to mají dva nově ohlášené koncerty, jež se odehrají začátkem října.

Z Belfastu dorazí do moravské metropole čtveřice Girls Names, která zvukově navazuje na britské velikány jako Joy Division, The Smiths a snad v jejich post-punkovém běsnění zaslechneme i něco ze smyček Williama Basinského. Opakování sebe sama ale od nich nečekejme.

Za projektem Operators stojí ostřílený kanadský skladatel a hudebník Dan Boeckner (Wolf Parade, Handsome Furs, Divine Fits), makedonská elektronická umělkyně Devojka vytvářející analogově elektronický zvuk bez jediného laptopu, a americký bubeník Sam Brown. Jejich hudbě, na rozdíl od podobných kapel vyvolávající duch osmdesátek, nechybí paranoia, pocit příznačný pro tehdejší Ameriku žijící ve stínu Orwellova literárního proroctví uprostřed všudypřítomné atmosféry studené války,“ tak představují z Flédy druhou kapelu, která si na podzim v Brně zahraje.

Girls Names přivítá Fléda 1. října, o pár dní později zde uslyšíme kanadské Operators. Vstupenky za příznivé ceny lze také pořídit jednotně na oba koncerty zároveň. Více informací naleznete na facebookových událostech akcí.  

Girls Names, Brno – Fléda, 1. 10. 16 (FB event)

Operators, Brno – Fléda, 6. 10. 16 (FB event)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.