Grape Festival letos nabízí José Gonzáleze, Foals nebo The Maccabees

José González José González

Mladší bratříček Pohody, piešťanský festival Grape pokračuje v dramaturgii nabízející aktuální britské kytarovky, populární hvězdy tanečních parketů a k tomu něco navíc. Headliner v podobě švédského písničkáře José Gonzáleze, který teď na svém turné přehrává jarní novinku Vestiges and Claws, ostrovní festivalová jistota Foals a velebená britská progresivní kytarovka The Maccabees zajišťují pevné jádro programu, jenž se odehraje 14. a 15. srpna. Navrch k tomu vystoupí dánská elektropopová diva či švýcarský eklektický projekt Kadebostany a zástup umělců z Belgie, počínaje soulovým hlasem Selah Sue, přes špinavé kytary Triggerfinger, sborové melodie Balthazar, prázdninový indie rock Intergalactic Lovers až po elektronické kouzlení experimentálních Brns.

Kromě větších jmen je na tomto už zdaleka ne tak malém festivale dost k objevování z evropské, české i slovenské scény. Britská Hyena, polská dvojice Rebeka nebo lotyšští Carnival Youth doplní lokální hudebníky, mezi kterými probleskuje třeba Katarzia, Lenka Dusilová, Fallgrapp, Luno s akustickým setem, Monikino Kino a mnoho dalších.  

Posledních pár stovek permanentek za 45 eur nebo sobotní jednodenní vstupenky téměř za stejnou cenu seženete stále na webu festivalu.

Grape Festival, Piešťany (SK) – letiště, 14. – 15. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.