Gurun Gurun přichystali EP, album je na cestě

Pět let se snáší na debut experimentální formace Gurun Gurun a letos tomu má být nadvakrát učiněna přítrž. Federsel, Knoflíček, Ježek a Tarnovski si totiž připravili na půli března EP. A v květnu vyjde album druhé.

Tomu prvnímu, pojmenovanému Atarashii hi, vévodí stejnojmenná skladba, kterou doprovází několik remixů od předních japonských umělců. Samu ústřední skladbu pak povyšuje zpěv něžné Cuushe, již pánové před pár lety Českem provedli. Výtěžek z prodeje alba poputuje organizaci Tenohasi NPO, ta se v Japonsku stará o lidi bez domova.

Druhé, tentokrát již plnohodnotné album, které dostalo název Kon B, vyjde 14. dubna. „Kromě Čech vznikala taky v Berlíně, ve Vídni, baskickém Fruizu a Tokiu. Jako zpěvačky se na ní představí Cuushe, Cokiyu a Miko,“ uvádí Jára Tarnovski.

EP si lze poslechnout a zakoupit na Bandcampu. Níže je rovněž možné zhlédnout první klip k Atarashii hi.Cristina [Maldonado] sice říká, že hudební klip dělala prvně, ale vypadá to, že ne naposled,“ uvádí spokojeně Federsel k příspěvku mexické umělkyně.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.